kargaran
07 بهمن 1401 - 15:14

مسئولان چهارمحال و بختیاری پاسخگوی قبض‌های گاز نجومی مردم باشند

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: در چهارمحال و بختیاری که روزهای متوالی دما چندین درجه زیر صفر است و رکورددار سرما در کشور است نباید این قبض‌های نجومی گاز صادر شود آن هم با معوقه ماه قبل، مسئولان باید پاسخگوی این وضعیت باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت الاسلام سید محمد احمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد گفت: وضعیت معیشت مردم خوب نیست و گرانی‌ها افسار گسیخته است و اخیرا قبض‌های گاز نجومی در سردترین نقطه کشور برای مردم صادر شده است که بعضاً شنیده می‌شود ۴۰ درصد مردم گرفتار این مشکل هستند.

امام جمعه موقت شهرکرد افزود: در این سرما گاز به همه مردم رسانده شد اما به چه بهایی؟ اگر قرار بود مردم این همه هزینه قبض بدهند چرا به آن‌ها نگفتند برای زمستان هیزم تهیه کنند؟

وی ادامه داد: در چهارمحال و بختیاری که روزهای متوالی دما چندین درجه زیر صفر است و رکورددار سرما در کشور است نباید این قبض‌های نجومی گاز صادر شود آن هم با معوقه ماه قبل، مسئولان باید پاسخگوی این وضعیت باشند.

احمدی افزود: رییس‌جمهور وعده حل مشکل در چهار حوزه معیشت، مسکن، خودرو و ازدواج را داده‌ که امیدواریم این وعده محقق شود زیراکه اگر قرار است دین‌داری، آینده، انقلاب اسلامی و ... تقویت شود باید مسئولان به معیشت مردم توجه کنند.

وی گفت: از نمایندگان می‌خواهیم آن زمان یکه به لایحه بودجه‌ رأی می‌دهند به امروز فکر کنند و اگر قرار است مصرف‌کننده‌ای را جریمه و یا تعرفه‌ای را گران کنند ۲ برابر قیمت اصلی باشد نه ۱۰ برابر که قبضی بیشتر از حقوق افراد برایشان صادر شود.

امام جمعه موقت شهرکرد توضیح داد: اگر برخی از مدیران دارای عیوبی هستند خب از جوانان استفاده کنند، البته که برخی طرح‌ها مانند خودرو، سکه، توزیع گوشت و وام‌های ازدواج معیوب هستند که باید فکری برای این‌ها بکنند چه کسی این طرح‌ها را کارشناسی می‌کند و چه کسی باید به آن‌ها سامان دهد؟

اهانت به قرآن را شدیدا محکوم می‌کنیم

امام جمعه موقت شهرکرد افزود: اهانت به قرآن کریم در سوئد اولین اهانت از سمت دشمنان به مقدسات ما نیست بلکه اهانت فرانسه به پبامبر، اهانت به علما، اهانت به ولی‌فقیه و ... دستور نظام سلطه است زیرا که دیگر توطئه‌های آن‌ها جواب نمی‌دهد و تنها راه نجات خود را در اهانت می‌دانند و ما مسلمانان این اهانت‌ها را شدیداً محکوم می‌کنیم.

دهه فجر آغاز حکومت الله و مقدمه ظهور حضرت غایب است

وی با اشاره به اینکه دهه فجر و انقلاب اسلامی جز دین و مکتب اهل بیت است، اضافه کرد: در طرح کلی مکتب اسلام پیروزی انقلاب اسلامی ایران دیده شده است و دهه فجر آغاز حکومت الله و مقدمه ظهور حضرت غایب است.

احمدی ادامه داد: انقلاب اسلامی احیاگر اسلام بود و قبل از آن مقابله با اسلام جدی و علنی بود و مسلمانان را تحقیر می‌کردند و انقلاب اسلامی عزت را به مومنان و شیعیان برگرداند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از قرآن گرفته شده است، ادامه داد: بزرگ‌داشت یوم‌الله ۲۲ بهمن شکر الهی است و یوم‌الله‌های بعدی را به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه موقت شهرکرد با بیان اینکه دهه فجر و انقلاب اسلامی جزء دین و مکتب اهل بیت است و اوج مکتب اهل بیت، ظهور امام مهدی(عج) می‌باشد، بیان کرد: در طرح کلی مکتب اسلام پیروزی انقلاب اسلامی ایران دیده شده است زیرا که دهه فجر آغاز حکومت الله و مقدمه ظهور حضرت غایب است.

وی گفت: انقلاب اسلامی یک حادثه جهانی بود و مربوط به یک منطقه خاص نبود بلکه کل جهان را تحت تأثیر قرار داد و تمام معادلات مستکبران را به هم ریخت.

احمدی اظهار داشت: در ماه رجب فرصت اعتکاف برای همگان فراهم است و ثواب حج را دارد که توصیه می‌شود جوانان از این فرصت در این ایام استفاده و بهره‌کافی را ببرند.

در پایان نمازجمعه این هفته شهرکرد، نمازگزاران اهانت کشور سوئد به قرآن را با شعارهای« جانم فدای اسلام، جانم فدای قرآن، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و ...» محکوم کردند.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۶

 

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000882