kargaran
08 بهمن 1401 - 21:41

تداوم اعتصاب کارکنان اداره پست آلمان و اختلال در ارسال بسته‌های پستی

اعتصاب کارکنان اداره پست آلمان در اعتراض به دستمزدها امروز (شنبه) هم ادامه داشت و سبب شد تعداد زیادی بسته و نامه به دست گیرندگان نرسد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "زد دی اف" آلمان، اعتصاب کارکنان اداره پست آلمان امروز شنبه هم ادامه داشت. در مناقشه چانه زنی دسته جمعی با "دویچه پست"، اتحادیه وردی هم از کارمندان خواست روز شنبه نیز کار خود را متوقف کنند. یک بیانیه مطبوعاتی نشان می دهد که وردی از کارکنان شرکت های منتخب در مراکز بسته و نامه و همچنین در تحویل بسته، نامه و شبکه به سراسر کشور خواسته است تا کار خود را امروز شنبه هم تعطیل کنند.

به گزارش "دویچه پست"، از هر 5 بسته یکی و از هر یازده نامه هم یکی روز شنبه در سایه این اعتصاب ها از حرکت بازمانده و به دست گیرنده ها نرسید. بر اساس گزارش دویچه پست در مورد بسته ها، این حدود 20 درصد از میانگین حجم روزانه و در مورد نامه ها حدود 9 درصد از حجم متوسط ​​روزانه بود . به گفته سخنگوی پست، حدود 13500 کارگر روز شنبه در این اعتصاب ها در مناطق مختلف آلمان شرکت کردند.

به عنوان مثال، خدمه تحویل در منطقه بن، بوخوم و در منطقه مونسترلند آلمان در این اعتصاب ها شرکت کردند و بسیاری از نامه‌ها و بسته‌ها در آنجا مانده و تحویل داده نشد. مانهایم، اشتوتگارت و فرایبورگ نیز تحت تأثیر این اعتصاب ها قرار گرفته اند. این اعتصاب ها در دفاتر پستی متعددی در آلمان انجام شد.

اتحادیه‌ها از این اقدام اعتراضی ابراز رضایت کردند . توماس گروسستوک، رئیس بخش منطقه ای اتحادیه وردی که مسئول خدمات پستی در نوردراین-وستفالن است، گفت: کارها به خوبی پیش می رود. سخنگوی انجمن فدرال وردی از سطح بسیار بالای مشارکت صحبت کرد.

سخنگوی پست گفت که مشارکت در این اعتصاب ها بسته به منطقه و مکان متفاوت است، به این معنی که تأثیرات متفاوتی دارد. به گفته وی تأخیر در جمع‌آوری و تحویل نامه‌ها و بسته‌ها می‌تواند به این معنا باشد که محموله‌ها فقط چند روز بعد، یعنی بسته به پایان فعالیت‌های اعتصاب در محل در هفته آینده قابل تحویل هستند.

در مناقشات بین طرفین، اتحادیه وردی خواستار 15 درصد حقوق بیشتر و افزایش کمک هزینه آموزشی برای هر سال آموزش به میزان 200 یورو در ماه در یک دوره یک ساله است. دویچه پست این درخواست را رد کرده و آن را غیرقابل تامین مالی دانست.

پیش از این در دویچه پست در روزهای پنجشنبه و جمعه هم اعتصاباتی صورت گرفته بود. به گفته وردی، حدود 24000 کارمند در سراسر کشور در این اعتصاب ها شرکت کردند. در مجموع حدود 30000 کارمند پست طی سه روز هفته گذشته دست به اعتصاب زدند. شرکت پست آلمان از این اعتصاب ها به عنوان اقدامی افراطی انتقاد کرد.

تقریباً 90 درصد از کارکنان اداره پست در مقیاس حقوق در گروه های حقوقی 1 تا 3 هستند. حقوق پایه ماهانه در این گروه های حقوقی بین 2108 یورو تا 3090 یورو ناخالص است. بر اساس بیانیه مطبوعاتی وردی، این کارمندان به ویژه تحت تأثیر تورم بالا هستند، زیرا آنها مجبورند بخش زیادی از درآمد خالص خود را صرف غذا و انرژی کنند. آخرین افزایش تعرفه دستمزد در ژانویه 2022 دو درصد بود.

"آندره آکوسیس"، معاون رئیس وردی و مذاکره کننده در مناقشه دستمزد، ، گفت که اداره پست انتظار دارد سود رکوردی حدود 8.4 میلیارد یورو برای سال 2022 داشته باشد.

وی تاکید کرد: این شرکت این موفقیت را مدیون کار کارکنان خود است. در این زمینه، مطالبات دستمزدی ما ضروری، عادلانه و امکان پذیر است.

دور بعدی چانه زنی دسته جمعی و مذاکرات برای حل مناقشات بر سر دستمزد قرار است در 8 و 9 فوریه برگزار شود. سپس شرکت پست پیشنهاد خود را ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1003456