kargaran
12 بهمن 1401 - 19:44

فجر ۴۴/ افتتاح بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ پروژه دهه فجردر مازندران

استاندار مازندران از افتتاح بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ پروژه مختلف در ایام دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت آغاز دهه مبارکه فجر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی ، امام راحل را مهمترین شخصیت اعتقادی و سیاسی دنیا دانست و اظهار کرد: این رهبر توانست اکوسیستم دنیا را تغییر بدهد، کسانی که مدعی خط امام (ره) بودند در گذر زمان دچار انحرافات بزرگی شدند، اما مقام معظم رهبری با یک پایه‌ریزی محکم مسیر انقلاب اسلامی را آنطور که حضرت امام می خواستند، هدایت کردند.

وی افزود: از بدو تاسیس انقلای اسلامی ایران تاکنون یک جریانی در مقابل انقلاب اسلامی ایران به نام "جریان استکباری" با جمهوری اسلامی در تعارض قرار گرفت و منافعش توسط انقلاب اسلامی ایران به خطر افتاد و ما در طول ۴۴سال گذشته دائم با این جریان درگیر بودیم.

حسینی پور با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های مفصل آمریکایی‌ها در ایران، عنوان کرد: اما همین ایران بعد از پیروزی انقلاب در دنیا به‌عنوان یک قدرت نوظهور در عرصه بین الملل ظهور کرد، ابتدا آمریکایی‌ها با ایجاد مزاحمت‌هایی تلاش می‌کردند که خواسته‌هایشان را حاکم کنند اما موفق نشدند.

استاندار مازندران با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جنگ تحمیلی بر خودش را تبدیل به قدرت کرد، خاطرنشان کرد: پس از آن آمریکایی‌ها تلاش کردند با فعال کردن همه عناصر خود در داخل کشور در همه زمان‌ها، جمهوری اسلامی ایران را متوقف کنند،اما نتوانستند به هدفشان برسند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در همین تهدیدات و فشارها جبهه مقاومت را شکل داد و ارتش بزرگی را در مقابله با آمریکایی‌ها ایجاد کرد، بعد از آن سیاست مهار جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خود قرار دادند، که برجام مهمترین آنان بوده است.

*دستاوردهای انقلاب بی‌شمار است

استاندار مازندران با اشاره به دستاوردهای بی‌شمار و نوین کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امروز پهپادهای جمهوری اسلامی ایران خواب راحت را از رژیم صهیونیستی گرفته است، رویارویی آمریکایی‌ها با جمهوری اسلامی ایران به اینجا رسید که نه تنها خودش را به جلو کشیده بلکه سبک پیشرفت ما در دنیا مورد تقلید قرار می‌گیرد.

وی گفت: دشمن امروز بزرگترین عملیات سایبری خود را علیه انقلاب اسلامی روا داشت، تا پیشرفت‌های کشور را پنهان کند، در حالی که دولت سیزدهم موفق به اخذ بالای ۱۲۰ میلیارد دلار تفاهم نامه با کشورهای دیگر شد، اثرات این اغتشاشات تبلیغ این موضوع است که ایران امن نیست، تا جلوی سرعت اقتصادی ایران را بگیرند، چه کسی گفت که موضوع آنها حجاب و جوانان بود؟ دشمن جوانان ما را خاکریز خود قرار داد.

حسینی پور اعلام کرد: آن چیزی که باعث شد دشمن به اهداف خودش نرسد فرمایشات مقام معظم رهبری به‌عنوان بزرگترین هدایتگر جامعه بوده و اهداف دشمن را بیان فرمودند و بصیرت افزایی را به خوبی در مقابل هجمه دشمن به پیش بردند، موضوع دیگر عدم همراهی مردم با دشمن بود، که در نهایت سرعت قطار انقلاب بیشتر بوده است.

*نرخ رشد اقتصادی استان پس از ۱۰سال به سه رسید

استاندار مازندران اعلام کرد: در ۱۰ سال گذشته رشد اقتصادی استان منفی بود، در این یک سال گذشته با اجرای برنامه تحولی و سیاست دولت رشد اقتصادی استان به بالای سه رسید و در آینده به بالای پنج ارتقا پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به ‌آغاز به کار پروژه‌های مختلف در مازندران که در دهه فجر امسال افتتاح می‌شوند، گفت: رونمایی از اخذ قرارداد ۵ هزار میلیاردی با کشور چین برای تکمیل زیرساخت‌های برق، تکمیل پروژه آزادراه برای اتصال شرق به غرب مازندران همچون قطعه آزادراه ساری به قائمشهر، افتتاح بزرگترین پروژه بیمارستانی هزار و ۲۰۰ تختخوابی و توریست‌درمان در جاده قائمشهر و بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در بابلسر با اعتبار ۱۰هزار میلیارد تومان در دهه فجر انجام خواهد شد.

حسینی پور تاکید کرد: بیش از ۲هزار و ۱۰۰ پروژه در ایام دهه فجر در مازندران در حوزه‌های مختلف افتتاح خواهد شد‌ که با صرف اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومانی همراه بوده است.

استاندار مازندران از افتتاح سایت ویژه سرمایه‌گذاران اقتصادی در مازندران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مازندران طرفیت بالایی دارد، موضوع کریدور شمال تا جنوب به‌عنوان خط اصلی دولت سیزدهم است و نه شعار، از اصحاب رسانه درخواست میکنم که نقش خودشان را برمدار توسعه و تحول در این عرصه ایفا کنند‌.

*رسانه‌ها نقد منصفانه را در دستور کار قرار دهند 

وی عنوان کرد: در مازندران برخی از رسانه‌ها بر سر جابه جایی یک مدیر کل سرمایه‌های استان را له و نابود می‌کنند تا آقای ایکس در فلان سمت قراد بگیرد، من خواهش می کنم که افق نگاه تان افق نگاه بلند باشد، البته ما در بستر نقدهای منصفانه رشد می کنیم این نقد با تخریب متفاوت است.

حسینی پور گفت: در یک سال گذشته بیش از ۹ مجوز سرمایه گذاری خارجی را به ارزش ۵۱ میلیون دلار جذب شد که این تعداد ۲۲ درصد از کل مجوزهای سرمایه‌گذاری خارجی صادره در استان مازندران است، همچنین در این بازه زمانی ۲.۵میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم جذب شد که اتفاقات مهمی است.

استاندار مازندران تاکید کرد: اگر فضای استان، فضای وحدت و همکاری باشد اتفاقات بهتری رخ می دهد، ارتباط با نخبگان و مراکز علمی در استان منجر به افتتاح قرارگاه دانش بنیان استان و تشکیل هفت کارگروه شد، همچنین با توجه به محدودیت زمین توانستیم هزار هکتار به فضای شهرک‌های صنعتی مازندران اضافه کنیم، در پنج سال آینده استان مازندران از محل تامین بودجه خودکفا خواهد شد.

وی با اشاره به انجام اقدامات مناسب برای احیای معادن، بنادر با درخواست خریداری ۱۰ کشتی اختصاصی، فعالیت گردشگری دریایی با خرید دو دستگاه کروز دریایی، ادامه داد: احیای اقتصاد دریا و جنگل، ایجاد اقامتگاه‌های مناسب در حوزه گردشگری و موارد دیگر در دستور کار است.

انتهای پیام/۸۶۰۴۸/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013633